تبلیغات
هواپیما - هواپیمایی کاسپین

هواپیمایی کاسپین

هواپیمایی کاسپین، یک شرکت هواپیمایی خصوصی ایرانی است که در سال ۱۳۷۲ تاسیس شد و مرکز آن در تهران می‌باشد. خطوط هوایی آن میان تهران و دیگر شهرهای ایران و نیز اوکراین و ارمنستان بر جا است. مرکز اصلی آن فرودگاه بین‌المللی مهرآباد در تهران است. این شرکت هوایی که با همکاری نیروی هوایی ایران مشغول کار است، در هفته بیش از ۵۰ پرواز داخلی و خارجی دارد.

سوانح

در ظهر روز چهارشنبه ۸۸/۴/۲۴ نیز یک فروند هواپیمای مسافربری از نوع توپولف تی یو-۱۵۴ متعلق به شرکت هواپیمایی کاسپین که عازم ارمنستان بود دقایقی پس از بلند شدن از فرودگاه امام خمینی تهران در در ۱۲ کیلومتری جنوب قزوین بین منطقه فارسیان و جنت آباد در بخش مرکزی قزوین سقوط کرد که منجر به کشته شدن تمامی ۱۶۹ سرنشین (مسافر و خدمه)این هواپیما شد(ر.ک. پرواز شماره ۷۹۰۸ هواپیمایی کاسپین).

ناوگان هواپیمایی کاسپیبن

Caspian

 

میانگین سن ناوگان زمین گیر فعال تعداد در ناوگان مدل تصویر
20.1 سال 0 فروند 3 فروند 3 فروند MD-83 MD83
20.1 سال 0 فروند 3 فروند تعداد کل ناوگان: 3 فروند

 

توضیح: هواپیمایی کاسپین

به موجب بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری، قبل از سال 1390 تعداد 4 فروند توپولف 154 خود را از ناوگان خارج و آنها را زمین گیر کرده است.

 

تصاویر جالب از هواپیماهای شرکت کاسپین توپولف 154 TU و یاک 42

Tupolev Tu-154M aircraft picture   Tupolev Tu-154M aircraft picture   Tupolev Tu-154M aircraft picture   Tupolev Tu-154M aircraft picture   McDonnell Douglas MD-83 (DC-9-83) aircraft picture 

Tupolev Tu-154M aircraft picture 

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

کره

کره

// setTimeout(function () { // GetMihanBlogShowAds(); // }, 1000);